Nove byty svaty jur, nove byty bratislava, Byty bratislava, nove byty pri bratislave, atraktivne byvanie, byty svaty jur, Novostavby Jur

Lokalita,Nove byty svaty jur, nove byty bratislava, Byty bratislava, nove byty pri bratislave, atraktivne byvanie, byty svaty jur, Novostavby Jur

Svätý Jur je starobylé mestečko, ktoré leží na úpätí Malých Karpát, vzdialené iba 2 km od okraja Bratislavy, v smere z Rače do Pezinka. Svätý Jur je s Bratislavou spojený štvorprúdovou cestnou komunikáciou. Dobrá dostupnosť do hlavného mesta je zabezpečená aj železničnými a autobusovými spojmi. V roku 2013 vznikla autobusová zastávka, pre spoje do Bratislavy a späť, priamo v areáli Jurského obytného parku.

 

Historické jadro Svätého Jura bolo vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu.

 

Blízkosť zelene a zároveň aj centra mestského diania - to sú faktory, ktoré predstavuje projekt bývania Jurský obytný park.

 

Bývanie vo Svätom Jure je cenenou kombináciou príjemného prírodného prostredia a rýchleho komunikačného prepojenia s hlavným mestom.Jurský obytný park sa nachádza v bezprostrednej blízkosti viníc známej karpatskej oblasti a pritom len minimálne vzdialený od základného občianskeho vybavenia.

 

V areáli Jurského obytného parku v januári 2012 pribudol supermarket s kaviarňou. Výsledkom spolupráce developera s mestom Svätý Jur je aj nová materská škola, ktorá privítala prvé deti v septembri 2011.

 

Nová obytná lokalita vo Svätom Jure výrazne zvýši prílev nových obyvateľov do tohto mestečka. Doteraz sa tu nerealizovala žiadna rezidenčná výstavba väčších rozmerov, takže to bude impulzom aj pre rozvoj infraštruktúry a obchodnej siete. Nová obytná zóna je dopravne napojená na štvorprúdovú cestu Svätý Jur - Pezinok novou svetelnou križovatkou.

 

V lokalite sa nachádza viacero zaujímavostí, ku ktorým patria: zrúcaniny hradu Biely Kameň a hradisko z doby halštatskej a veľkomoravskej, pôvodý ranogotický farský kostol sv. Juraja z 13. storočia, s renesančným kamenným oltárom, zvyšky mestského opevnenia zo 17. storočia, barokovo upravený renesančný kaštieľ so 400 ročnou vínnou pivnicou, športovo rekreačný areál v Jozefkovom údolí, chránená prírodná rezervácia Šúr a samozrejme múzeá, kláštor.